Projekty

Organizujemy projekty jednorazowe, takie jak warsztaty, konferencje, prezentacje, szkolenia oraz projekty cykliczne.
Wybierz interesujący Cię dział:

Projekty jednorazowe Projekty cykliczne

Jeśli masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie i chęć zrealizowania go, ale szukasz pomocy – skontaktuj się z nami. Razem damy radę!

Manager Challenge 2011 – IV edycja!

W imieniu członków Koła Naukowego Zarządzania „Menedżer” oraz naszego opiekuna dr Grzegorza Głoda pragniemy zaprosić wszystkich studentów, którym bliska jest tematyka zarządzania na IV edycję konkursu „Manager Challenge”.
Konkurs składać się będzie z dwóch etapów. Eliminacje odbędą się w Katowicach oraz w Rybniku (ROND), natomiast finał zorganizowany zostanie w Katowicach.

1 etap – kwalfikacje, będzie to test wiedzy z podstaw zarządzania

12.XII.2011 Rybnik –  sala 3.12, godzina 10:45

13.XII.2011 Katowice – sala 302B, godzina 10:00

2 etap – finał, część finałowa składać się będzie z zadań sformułowanych przez zaproszonych gości oraz członków koła

16.XII.2011 Katowice – sala 213B, godzina 9:00

Zapisy, prowadzone są do 9 grudnia włącznie, zgłoszenia prosimy przesyłać na mail koła (knzmenedzer@gmail.com), umieszczając w tytule wiadomości „MCh2011 – zgłoszenie”, w zawartości maila należy podać:

  • imię i nazwisko
  • kierunek i rok studiów
  • mail kontaktowy (w dniu 10.XII będą wysyłane maile z przypomnieniem)

 

MENEDŻER ponownie w Tenneco

Już drugi raz odwiedziliśmy rybnickie Tenneco. Była to doskonała okazja do odświeżenia informacji związanych z zarządzaniem produkcją, a także zagadnień związanych z ogólną tematyką zarządczą. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonują systemy usprawniające produkcję i pracę w hali fabrycznej. Szczególną atrakcją było porównanie postępów we wprowadzaniu systemu 5S w stosunku do poprzedniej wizyty.

Serdecznie dziękujemy załodze Tenneco za zaproszenie i niezwykle pouczającą wizytę!

Manager Challenge 2010 – finał i wyniki

Konkurs Manager Challenge 2010 rozstrzygnięty!

Po zaciętej rywalizacji podczas eliminacji do finału, udało nam się wyłonić finalistów. Niezmiernie miło nam ogłosić, że w eliminacjach wzięło udział niemal 200 studentów! Konkurencja jest wielka, ale warto było spróbować swoich sił.

Nasi zawodnicy stawili czoła zróżnicowanym zadaniom menedżerskim, m.in.: prezentacja szkolenia, zagadnienia logiczne, problemy walutowe. Nasze zadania sprawdzały nie tylko wiedzę merytoryczną, ale i zdolność logicznego myślenia, improwizacji oraz umiejętność wystąpienia przed publiką i zaprezentowania swojego stanowiska.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o zajętym miejscu często decydowały ułamki punktów. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców:

I. Marcin Kołodziej

II. Andrzej Pałys

III. Andrzej Pyzik

IV. Bartłomiej Bańka

V. Liliana Rogozińska

Szczególne podziękowania składamy naszym patronom i sponsorom, a w szczególności sponsorowi głównemu – AKTIO BUSINESS & INVEST GROUP za ufundowanie nagrody głównej – laptopa ASUS.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich za rok!

[nggallery id=10]

Manager Challenge 2010 – startujemy!

 

Stress coping, czyli jak zarządzać swoim stresem

Stres, to wg Selye’go, zespół zmian fizjologicznych o charakterze przystosowawczym, które służą ochronie organizmu przed działaniem czynników szkodliwych (stresorów).

23 marca 2010 roku w ramach cyklu szkoleń Akademia Zdrowej Kariery odbyły się warsztaty z zarządzania stresem we współpracy z Kołem Naukowym Psychologii Jakości Życia ‚MERITUM’. Prowadzili je Magdalena Czernek oraz Marek Drąg.

Podczas trzygodzinnego warsztatu pogłębialiśmy wiedzę i rozwijaliśmy umiejętności związane z radzeniem sobie ze stresem.

Radzenie sobie ze stresem jest niezwykle ważną umiejętnością dla młodego menedżera. Znane są setki przypadków, w których stres rujnuje zdrowie i życie młodych, ambitnych ludzi, którzy robią wszystko, aby piąć się po szczeblach kariery zawodowej. O tym, jak niebezpieczny może być stres, można przeczytać w tym interesującym, krótkim artykule.

[singlepic id=185 w=300h= float=left] [singlepic id=190 w=300h= float=right]

Śląska Izba Lekarska

Pomyślnie zakończyliśmy projekt prowadzony dla Śląskiej Izby Lekarskiej.

Badanie dotyczyło statusu społeczno-zawodowego lekarzy. Naszym zadaniem było stworzenie narzędzia badawczego, realizacja oraz opracowanie wyników badania.

Współpraca z tak dużą instytucją wzbogaciła nas o nowe doświadczenia oraz utrwaliła naszą wiedzę związaną z tworzeniem oraz interpretacją narzędzi badawczych.

Kolejny raz zaangażowanie w działalność naszego Koła przyniosło wymierne efekty w postaci zdobycia cennej wiedzy oraz doświadczenia!

Serdecznie dziękujemy Śląskiej Izbie Lekarskiej za współpracę.

Wyniki badań przestawimy na V Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych z cyklu „Nowoczesne koncepcje zarządzania” nt.: „Zarządzanie wiedzą a inne koncepcje. Integracja i dezintegracja”, która odbędzie się w dniach 22-24 października 2009 roku. Konferencja zorganizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Jakością „Q-mam”.

MENEDŻER w Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o.

[singlepic id=148 w= h= float=center]

26 czerwca 2009 r. dzięki uprzejmości Pana Henryka Michalika oraz Pana Grzegorza Pawlaka z Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. nasze Koło miało przyjemność gościć w rybnickiej hali produkcyjnej.

Nasza wizyta rozpoczęła się od ogólnego zapoznania się z działalnością firmy, jej tradycjami i produktami. Jednak najważniejszym elementem była możliwość rozmowy na temat systemów zarządzania wdrożonych w fabryce. Dzięki temu mieliśmy okazję porównać teorię akademicką z tym, jak działa ona w praktyce.

Po skończonej prelekcji udaliśmy się do hali produkcyjnej. Dopiero tutaj mogliśmy poznać prawdziwe znaczenie wyrażenia „optymalizacja przestrzeni”. Hałas, ruch maszyn, praca ludzi oraz elementy, które wytwarzali stanowiły wypadkową wszelkich działań organizacyjnych, o których rozmawialiśmy na prelekcji.

Dzięki tej wizycie, zniechęcające akademickie „zarządzanie produkcją” nabrało nowego znaczenia – okazało się, że może to być interesująca, aktualna i pełna wyzwań dziedzina zarządzania..

Jeszcze raz dziękujemy na łamach naszej witryny za możliwość poszerzenia naszej wiedzy!

Manager Challenge 2009

[singlepic id=147 w=300 h=height mode=web20|watermark float=right]
Konkurs Manager Challenge, edycja 2009 rozstrzygnięty!

Tym razem w konkursie wzięły udział 23 osoby! Aż 8 drużyn zmagało się z zadaniami przygotowanymi przez ekipę MENEDŻERA.

Dzięki temu, że dążymy do coraz większego zasięgu naszego konkursu, w tym roku w półfinale wzięły też udział drużyny z Rybnika.

Jak zawsze na zwycięzców czekały cenne nagrody: urządzeni wielofunkcyjne HP, zestaw do komunikacji internetowej, plecak na laptopa, wiele interesujących książek wydawnictwa PWN i mnóstwo gadżetów związanych z promocją regionu śląskiego.

Lista zwycięzców:

Miejsce I:
Andrzej Pałys
Liliana Rogozińska
Magdalena Pyka

Miejsce II:
Grzegorz Plak
Marzena Muszalska

Miejsce III:
Adam Wolny
Michał Piec
Michał Badorz

Nikogo nie wypuściliśmy z pustymi rękoma – wszyscy uczestnicy otrzymali upominki związane z promocją Katowic oraz Rybnika.

Serdecznie dziękujemy naszym patronom i sponsorom:

Patroni:

* JM Rektor AE w Katowicach prof. AE dr hab. Jan Pyka
* Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok
* Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali

Patroni medialni:

* Antyradio
* StudentNews.pl

Sponsorzy:

* Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
* Ernst & Young
* Wydawnictwo Naukowe PWN
* Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

Zapraszamy za rok!

ARTETERAPIA oraz ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE

Przedstawiamy krótkie podsumowanie warsztatów przeprowadzonych w ramach Akademii Zdrowej Kariery:

ARTETERAPIA
Warsztaty pozwoliły nam na pewno na rozwinięcie swojej kreatywności i pomysłowości na przedstawienie swojego wnętrza w sposób twórczy. Po drugie uzmysłowiły uczestnikom, jak można odłączyć się choć na moment od codzienności poprzez wykorzystanie kartki papieru, kredek i muzyki.

ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE
Warsztaty pozwoliły uczestnikom dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, swoich odczuciach, emocjach, a nawet wewnętrznych blokadach. Przeprowadzone ćwiczenia dały możliwość głębszego zastanowienia się nad podstawowymi, a jednak bardzo ważnymi (lecz czasem niedocenianymi) aspektami życia, jak chociażby zwykła rozmowa czy oddychanie. Przeprowadzone w miłej i swobodnej atmosferze warsztaty pozwoliły także poznać nieco bliżej pewne zasady, mogące pomóc każdemu uczestnikowi w jego codziennym życiu.

Psychologia rozmowy kwalifikacyjnej

15. grudnia 2008 r. o godz. 15.00 odbyło się spotkanie z panią dr Beatą Pitułą, psychologiem Uniwersytetu Śląskiego, z zakresu „psychologii rozmowy kwalifikacyjnej”. Pani doktor omówiła psychologiczne aspekty związane z rozmowami kwalifikacyjnymi odbywającymi się przy okazji aplikowania na różne stanowiska pracy. Wyjaśniła jak i dlaczego przebiega taka rozmowa, o co powinni pytać doświadczeni rekruterzy i czego na podstawie takich pytań starają się dowiedzieć o kandydatach. Przedstawiła też przykłady błędów popełnianych podczas takich rozmów zarówno przez rekruterów jak i kandydatów.

W części praktycznej zajęć uczestnicy kolejno odpowiadali na pytania, jakie mogą się im przytrafić na rozmowach kwalifikacyjnych, a po każdym pytaniu następowała krótka analiza z ewentualnym wskazaniem błędów i poprawnej odpowiedzi. Zadawane pytania pochodziły z puli tzw. pytań podchwytliwych, co pozwoliło uczestnikom przekonać się, jak dziwnych czasem pytań mogą się spodziewać podczas poszukiwania pracy.