Stress coping, czyli jak zarządzać swoim stresem

Stres, to wg Selye’go, zespół zmian fizjologicznych o charakterze przystosowawczym, które służą ochronie organizmu przed działaniem czynników szkodliwych (stresorów).

23 marca 2010 roku w ramach cyklu szkoleń Akademia Zdrowej Kariery odbyły się warsztaty z zarządzania stresem we współpracy z Kołem Naukowym Psychologii Jakości Życia ‚MERITUM’. Prowadzili je Magdalena Czernek oraz Marek Drąg.

Podczas trzygodzinnego warsztatu pogłębialiśmy wiedzę i rozwijaliśmy umiejętności związane z radzeniem sobie ze stresem.

Radzenie sobie ze stresem jest niezwykle ważną umiejętnością dla młodego menedżera. Znane są setki przypadków, w których stres rujnuje zdrowie i życie młodych, ambitnych ludzi, którzy robią wszystko, aby piąć się po szczeblach kariery zawodowej. O tym, jak niebezpieczny może być stres, można przeczytać w tym interesującym, krótkim artykule.

Tags: , ,